Serdar BİLEN Prof. Dr. Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi
Yayın 2 Atıf 0 Hakemlik 15
2 Yayın
0 Atıf
15 Hakemlik

Uzmanlık Alanları

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bitki Besleme ve Toprak Verimliliği Toprak Bilimi Toprak Ekolojisi

Biyografi

Bayburt’da 1966 yılında doğdu. İlk Okulu Rüştü Paşa İlk Okulunda, orta öğretimini Gazi Ahmet Muhtar Paşa Orta Okulunda ve Lise öğrenimini Erzurum Lisesinde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünde 1985-1989 yılları arasında tamamladı.
1990-1991 yılları arasında Yedek Subay Olarak askerlik hizmetini tamamladıktan sonra mezun olduğu bölümde Toprak Anabilim Dalı Toprak Verimliliği alanında 1991 yılında Sayın Prof. Dr. Yıldırım SEZEN danışmanlığında Yüksek Lisansa Başladı. Toprak Kimyası üzerine Mayıs 1994 tarihinde Yüksek Lisansını tamamladı.
Aynı yıl Eylül ayında Doktora sınavını, Ekim ayında ise Araştırma Görevlisi Sınavını Kazandı ve mezun olduğu bölüme Araştırma Görevlisi Olarak girdi.
1994 yılında Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen 1 yıl İngilizce kursuna tamamladı. 1995 yılında Toprak Ekolojisi Bilim alanında Sayın Prof. Dr. F. Tülay Kızıloğlu ALGAN danışmanlığında Toprak Mikrobiyolojisi Üzerine Doktora çalışmalarına başladı.
Ocak 2003 tarihinde Doktora çalışmasını bitirdi ve 2006 Yılında Yard. Doç. Dr. Kadrosuna atandı.
2008 yılında TÜBİTAK bursu ile ABD'de Ohio State Üniversitesinde 2,5 yıl süre ile ''Sera Gazları Üzerine Toprak İşlemenin ve Bitki Çeşitliliğinin Etkileri'' konusunda proje çalışmalarına katıldı. 2011 Yılında döndükten sonra Nisan Döneminde Doçentlik Sınavına başvuru yaptı. Ekim 2012 tarihinde YÖK tarafından Doçentlik kadrosunu aldı. 2018 Yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümüne Bitki Besleme Anabilim Dalına Profesör olarak atandı..
Halen Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Kurum

Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.