Tugba DUZENLİ Doç. Dr. Karadeniz Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü
Yayın 20 Atıf 9 Hakemlik 4
20 Yayın
9 Atıf
4 Hakemlik

Uzmanlık Alanları

Mimarlık, Planlama, Tasarım Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Güzel Sanatlar ÇEVRESEL PSİKOLOJİ MEKAN ÖRGÜTLENMESİ GENÇ MEKANLARI FARKLI YAŞ GRUPLARININ ÇEVRESEL TERCİHLERİ TASARIM EĞİTİMİ SOYUTLAMA

Biyografi

1978 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. 1996 yılında başladığı K.T.Ü. Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı lisans eğitimini 2000 yılında tamamlayarak aynı yıl K.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalında başladığı yüksek lisans eğitimini 2003 yılında “Farklı Su Öğelerinin Psikolojik Etkileri ve Mekansal Etkinliklerle Bütünleşmesi Açısından İncelenmesi” adlı tez çalışması ile bitirdi. 2002-2009 tarihleri Arasında K.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 2003 yılında başladığı doktora eğitimini 2010 Yılında “Kampüs Açık Mekân Olanaklarının Gençlerin Psiko-sosyal Yapısına Bağlı Olarak İncelenmesi: K.T.Ü. Kanuni Kampüsü Örneği” adlı tez çalışması ile tamamladı. 2010 yılında KTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümünde Yardımçı Doçent olarak atandı, 2018 yılında Doçentlik unvanını aldı. 2020 yılında KTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümü Peyzaj Planlama ve Tasarım Anabilim Dalına Doçent olarak atandı, halen görevine devam etmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir. 

Kurum

Karadeniz Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü

Yayınlar

KENTSEL DONATIDA ESNEK TASARIM
Yazarlar: Tugba DUZENLİ , Elif Merve ALPAK, Abdullah ÇİĞDEM
Yayın Bilgisi: 2019 , Yıldız Journal of Art and Design
DOI: -
ATIF 0 FAVORİ 0

0

ATIF

0

FAVORİ

0

ATIF

0

FAVORİ

1

ATIF

0

FAVORİ

0

ATIF

0

FAVORİ
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.